E צור קשר סרט תדמית השתלמויות הפעלות אגפי המרכז ייחודיות המרכז
 
ייחודיות
יעדים ומטרות-על
ממליצים
ציטוטים ממבקרים         

מורה בחט"ב "אורנית"
"כשהודיעה לי רכזת השכבה כי אנו הולכים לפעילות בנושא השבת, תיארתי לעצמי עימותים בין התלמידים לבין צוות ההדרכה במרכז ללימודי היהדות, אולם כמה שהופתענו תלמידיי ואני להיווכח, החל מהרגע הראשון ובמהלך כל הפעילות, כי השבת היא משהו שונה, מעבר למה שחשבנו תמיד. אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי ולתלמידיי, להבין באמת מה מסמלת השבת ומהו המסר עבורנו…"


חיה שפירא, רמת גן
"כבת לניצולי שואה, וכמי שחוותה על בשרה את היותה דור שני לאנשים שחיו ב"פלנטה האחרת", רציתי להנחיל את נושא השואה לתלמידיי, כדי שיזדהו עם האמרה: "לעולם לא עוד". מחסום רגשי וקושי של הפערים בין הדורות מנעו ממני זאת. לאחר הפעילות במרכז ללימודי היהדות חשתי כי מקום זה סייע לי להעביר לתלמידים את התחושות והמסרים כפי שרציתי לטעת בהם…"


מ.א. אב לערן, רמת אפעל
"אני חילוני לחלוטין. כשאמרו לי כי אנו הולכים לפעילות עם ילדינו - התלמידים במרכז ללימודי היהדות סביון התנגדתי מאד. אולם, מרגע הפתיחה של הפעילות ולאורכה, נוצרה סימפטיה עמוקה ביני ובין המרכז. הפעילויות בגן הצמחים ובמרכז האורוקולי היו נפלאות, אך בעיקר רגש אותי הסיום, עת הסביר הרב על ספר הנצח, שליווה את היהודי במהלך כל הדורות, ואשר יהודים מסרו עליו את נפשם. הרב הוציא את ספר התורה ואני, החילוני המתון, שמאלני בדעותיי הפוליטיות, והמנוכר לכל מצווה או מנהג יהודי, חשתי את הדמעות הזולגות על לחיי וניגשתי לנשק את ספר התורה…"


יורי סטנטובסקי,
תלמיד כיתה ז' בית הספר: "הדקל" אשקלון

"מעולם לא בקרתי בבית כנסת, לא במוסקבה ולא כשהגענו לארץ. הפעם הראשונה בה התוודעתי למושגים: "תפילין" ו"מזוזה", היו בפעילות במרכז ללימודי היהדות. הפעילות הותאמה בדיוק לאופי תלמידי הכיתה, שרובם הגדול עולים מחבר העמים, והיא הועברה לנו בטוב טעם ובדרכי נועם. צוות המרכז התחשב מאד גם במצבם הכלכלי של רוב משפחות העולים, ולא דרש כלל תשלום עבור הפעילות. כעת נפתח לי צוהר להבנת התרבות היהודית. הצוות במרכז העניק לי את תחושת ההשתייכות וההזדהות עם העם היהודי…"


המורה ענת וטורי, מחנכת ו' סביון
"אף פעם לא אפסיק לקבל ממכם רעיונות וכיווני מחשבה חדשים ביהדות. יידעו אותי בבקשה בכל חומר חדש שאתם מוציאים"


מחנכת כתה ו' בביה"ס "בן גוריון" רמת גן.
"בעקבות המצב הביטחוני ניגשו אלי תלמידים רבים ושאלו: "מדוע אנו העם הנרדף?, לשם מה אני יהודי?" ושאלות נוספות שהותירו אותי ללא מענה. לאחר שהשתתפתי בהשתלמות המורים, שנערכה במרכז ללימודי היהדות, התבהרו אצלי נושאים רבים, ובידי היו תשובות מדויקות לתלמידיי. ההשתלמות נתנה לי גם מימד חדש על דרכי ההוראה בין כתלי בית הספר, ומעתה כל גישתי לחינוך תהיה שונה. אני בטוחה כי אם אשתמש בכלים וברעיונות החדשניים שנוספו לי בהשתלמות, יפנימו תלמידיי את המסרים שאעביר להם".


מ. סגן אלוף בצה"ל, בקו"ם תל השומר.
"יום העיון בנושא : ה"תא המשפחתי בעידן המילניום" הותיר רושם עז על הקצינים, וספק להם חומר מחשבה לזמן ארוך. רבים מן החיילים, שהשתתפו ביום העיון הזדהו עם המסרים שהועברו בתחומי הנישואין, זוגיות ואהבה. חלקם הגדול פנו אלי בבקשה לעריכת סדנאות המשך בנושאים אלו. קבלנו לפתע עומק ומשמעות לנושא הכה נדוש הזה שנקרא: "נישואין"...."


זוהר רגב, תלמיד כיתה ז'
"למזלי הייתי במרכז עוד לפני הגיעי לגיל המצוות. לרגל בר המצווה קנו לי הורי זוג תפילין מהודרות שעלו מאות דולרים. כעת, לאחר הפעילות המרגשת על התפילין, ומשמעותן לגבי-כיהודי אני חושב להניח אותן מדי יום, למרות שאינני דתי. בכלל, ביום הפעילות קבלתי ממד שונה על משמעות בר המצווה, ואני שמח מאד שלקחו אותנו לשם".


ביה"ס ממלכתי ע"ש ח.נ. ביאליק,
כפר גנים, פתח-תקוה.

ביום ראשון ה- 30.5.04 בקרנו אצלכם והרגשנו כאילו אנו מטיילים בגן עדן. הפעילויות והידע הרב בתחומים השונים שהענקתם לנו היה מעניין ויוצא דופן. ההסבר והסבלנות וסבר הפנים שהענקתם לנו ראוי לשבח…


בי"ס "בן גוריון" ר"ג תשס"ד
… כתבנו בנוצה על קלף שעשוי מעור של פרה, נהניתי מאוד מהפעילות וגם מהפענוח של כתב החידה. ורדה המדריכה בקשה מאבא שלי להוציא את ספר התורה מארון הקודש, הילדים וההורים נישקו את הספר וגם הצטלמו עמו. אני התרגשתי מאוד שאבא שלי החזיק את ספר התורה!
רן עמיחי
ב/1


מכלתת "שאנן" חיפה.
בשמי, בשם חברי הפורום לנושא הטיול המשולב במכללות ובסמינרים (מכון מופ"ת) ובשם מרכז הפורום ד"ר שאול ספיר, הריני מודה מעומק לב על הביקור המאלף במרכז החינוכי-לימודי … יהי רצון שתזכו להמשיך במפעלכם החשוב לאורך ימים,…
בכבוד רב
ד"ר צבי הר-שפר


בי"ס "בן-גוריון" ר"ג
8.12.03

לצוות המקסים!
בקרנו כאן בפעם הראשונה בנושא "קבלת ספר התורה" האוירה הנהדרת, הפעילויות המגוונות והיחס החם גרמו לנו להגיע אליכם גם לפעילות נוספת בנושא "החנוכה".
תרמתם לנו הרבה. ישר כח!
בברכה,
אנה ויישנקר


מינהל לבתי ספר קהילתיים
02/03/03

ברצוננו להודות על האירוח של צוותי ההיגוי ליר"ח חודש בבתיה"ס הקהילתיים במחוז תמ"ר - ת"א מרכז.
קבלת הפנים החמה הרגועה והמאירה, ההיכרות עם חומרים, כלים ושיטות המצויים אצלכם במרכז האירה והוסיפה לעשייה של הצוותים.
יצאו מועשרים
בשם כולנו,
חיה בן דרור
מנהלת אזור תמ"ר

נילי וידן
רכזת תכנית יר"ח


בית הספר הממכלתי ע"ש י.ח. ברנר,
כפר סבא 29.5.03

תודות אין ספור על פעילות בנושא "הכבוד בין אדם לחברו" לשתי כתות ד' שלנו, ביום השואה והגבורה. המורות, ההורים והתלמידים גמרו את ההלל על הפעילות ולא שכחו לציין את היחד יוצא הדופן, שקבלו מן הצוות וכן את איכות ההנחיה והפעילויות, שהיו ברמה גבוהה מעניינת מאתגרות וניכר שהושקעו בהכנתן תשומת לב רבה. הפעילות בגן, והעבודה היצירתית היו מעניינות מגוונות וגרמנו לתלמידים סקרנות, הנאה והנעה בעבודה.
ספורו האישי בנושא בנושא - השואה של כבוד הרב ברודמן ריתק את הילדים והמבוגרים כאחד ועל כן נתונה לך תודה מיוחדת.
שוב תודות וישר כוח! המשיכו לשמור על האיכויות האווירה והתכנים והישארו "שמורת טבע" מיוחדת בנוף.
בידידות ומעומק הלב
שרה פינקלמן
מנהלת ביה"ס


בי"ס "ברנר" כפר סבא
21.12.02

היום ביקרתי עם תלמידיי בפעילות הסמלים, כולי התפעמות מרמת הפעילויות והעניין שהענקתם לתלמידיי. תחנות הסמלים מדהימות באיכות הגבוהה ובתכנות המדוקדק שהושקע בכל תחנה ותחנה.
שנים רבות לא פגשתי במגוון כזה של פעילויות שגרמו הנאה ולימוד. יישר כוח!! יירבו כמוכם ..
שרה שם-אור, מחנכת כיתה ה' 1
בי"ס "ברנר" כפ"ס


חבורה של הולנדים יהודים
בביקורנו במקום גילינו שהיהדות יפה ומבינה גם את הצד אשר מודעותו ליהדות אינה נהירה לו, מאוד התרשמנו כי במפגש כזה יש פוטנציאל טוב להבנה בתוך עם ישראל…בית ספר ממלכתי קהילתי - כרכור
ז' כסלו תשס"ג

ברצוננו להביע תודתנו והערכתנו על החוויה הערכית והלימודית בנושא ספר התורה שעברנו בבית מדרשכם. הפעילויות תאמו את נושאי הלימוד בשכבת הגיל והיו מגוונות ומעשירות. תכנון הזמן היה נכון וההדרכה הייתה מקצועית ומעניינת. ילדינו חזרו לבתיהם מלאי רשמים, הנאתם והנעתם ללימוד תחום דעת זה באה לידי ביטוי בשיעורי תורה בביה"ס.
בימים אלו של קיטוב דתי, שמחנו לפגוש בפן דתי אחר, סבלני וסובלני. התקבלנו בסבר פנים יפות ואנו מודים לכם על יום מרגש.
בברכת המשך פעילות פורה,
סוניה, רגינה וחסיה - מחנכות כיתות ב'
| מפת הגעה | הנצחה - סופר | הנצחה - יוני YR©